Yurdumuzun pek çok noktasında süren orman yangınları nefesimizi kesiyor geleceğimizi kül ediyor. Yaşamımız ve geleceğimiz için tek bir ağacı bile kaybetmememiz gereken bu dönemde, yangın alanlarından gelen görüntülerdeki yanan ağaçlar, yangından kaçmaya çalışan canlılar, evleri hatta tüm köyleri yananlar, yaşanılan çaresizlik ve yaşadığımız bu zorlu süreç hepimizin canını çok yakıyor. Acımız tarifsiz. Yangından zarar gören halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sorumluları bir kez daha görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz!
Hiçbir afete hazırlıklı olmayan, yangınlara da sele de müdahale edemeyen, doğa düşmanı politikalar yürütenler bu felaketin sorumlusudur. Kaynaklarımız ülkemiz, doğamız ve insanlarımızdan esirgeniyor.
Yangının olduğu her bölgede örgütlerimiz bölge insanlarıyla dayanışma için seferberliğin bir parçası durumunda.
Yaralarımızı el ele saracağız. Dayanışma yaşatır. Bu kapsamda tüm üyelerimizi Yangın nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, onlara bir nebze destek olabilmek için Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri afet koordinasyon merkezlerine katkıda bulunmaya çağırıyoruz.
Canları pahasına yangınla mücadele eden tüm emekçilere ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor, kolaylıklar diliyoruz.